Здраво, јас сум Ведран Чешарек. Добре дојдовте на мојата страна. :D ;)

Општи информации
Flag of the Republic of Macedonia.svg Овој корисник живее во Македонија.
Male symbol (bold, white).svg Овој корисник е од машкиот пол.
mkMајчин јазик на овој корисник е македонскиот.
sr-3Овај корисник врло добро говори српски језик.
sl-2Uporabnik srednje dobro govori slovensko.
en-2 This user is able to contribute with an intermediate level of English.
ПреводОвој корисник врши превод на текстови од англиски на македонски јазик.
21 Овој Википедијанец има 21 години, 0 месеци и 1 дена
на 19 август, 2022.
Noia 64 apps karm.svg Овој корисник е активен на Википедија веќе
 5 години, 10 месеци и 12 дена.