Клаудиу Кешеру

Клаудиу Кешеру (роден на 2 декември 1986, во Орадеа) — романски фудбалер, напаѓач на Лудогорец и на романската репрезентација.

Романија Клаудиу Кешеру
Claudiu Keserü.JPG
Лични податоци
Роден на 2 декември 1986 (1986-12-02) (33 г.)
Роден во Орадеа, Романија
Висина &100000000000001780000001,78 м
Позиција напаѓач
Клупски податоци
Сегашен клуб Лудогорец Лудогорец
Број 28
Младинска кариера
Бихор Орадеа Бихор Орадеа
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2002–2003 Бихор Орадеа Бихор Орадеа 15 (3)
2003-2004 Нант 2 Нант 2 11 (8)
2004–2010 Нант Нант 81 (11)
2008-2009Либурн Либурн (заем) 17 (1)
2009-2010Тур Тур (заем) 12 (7)
2010Анже Анже (заем) 14 (4)
2010-2013 Анже Анже 100 (33)
2013-2014 Бастија Бастија 16 (1)
2014-2015 Стеауа Букурешт Стеауа Букурешт 34 (20)
2015 Ал-Гарафа Ал-Гарафа 9 (9)
2015- Лудогорец Лудогорец 74 (50)
Репрезентација
2004-2008 Романија Романија 21 21 (6)
2013- Романија Романија 7 (4)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 6 јануари 2011.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 17 ноември 2010

ТитулиУреди

  Стеауа БукурештУреди

Надворешни врскиУреди