Категорија:Идеализам

Главната статија за оваа категорија е Идеализам.
Поимот „идеализам“ се смета за спротивен на поимот „реализам“.
Поимот „идеализам“ се смета за спротивен на поимот „материјализам“.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

Страници во категоријата „Идеализам“

Прикажани се 4 од вкупно 4 страници во категоријата.