Каруеши Тран

Круеши Тран e американска актерка и модел.

Каруеши Тран
Роден(а)17 мај 1988 (1988-05-17) (32 г.)
Лос Анџелес, Калифорнија, САД
Занимањеактерка, модел
Активен2009-денес

ЖивотописУреди

Каруеши е родена и израснала во Лос Анџелес, Калифорнија.[1] Нејзината мајка е Виетнамка а нејзиниот татко Афроамериканец.[2]

Каруеши била во врска со R&B ѕвездата Крис Браун, а потоа и со холандскиот фудбалер Мемфис Депај.

ФилмографијаУреди

ФилмовиУреди

Година Наслов Улога Нотес
2013 RIP The Runway Herself Television Film
2015 Нападнати од ајкула со три глави Меги
2015 PrXde Кет Краткометражен филм
2016 Викенд со семејството Кортни Кленси
2016 Фини момци Tally-in-Porn
2016 Само за една ноќ Кло
2016 Добредојдовте во Вилитс Беш
2017 Никад чуо Парис Post-production

ТВ СерииУреди

Year Title Role Notes
2013–present The Bay Vivian Johnson Producer for episodes 2.1. and 2.8
2014 The Dead Diaries Lisa 1 episode, "Massacre"
2015 Single Ladies Samantha Gray 1 episode, "Build"
2015 Vanity Vanessa Ivy
2015 Truth be Told Monica 1 episode, "The Wedding"
2016 Relationship Status Jane 1 episode, "The Wedding Party"
2017 Claws Вирџинија Главна улога

НаводиУреди

  1. "Karrueche Tran". BET. February 20, 2013. Посетено на June 5, 2015.
  2. Friedlander, Whitney (June 8, 2018). "Karrueche Tran Is More Than a Pretty Face". Посетено на January 19, 2019.

Надворешни врскиУреди