Ичиџи Отани — поранешен (роден 31 август 1912 - починал на 23 ноември 2007) — јапонски фудбалер.

Јапонија Ичиџи Отани
Лични податоци
Роден на 31 август 1912(1912-08-31)
Роден во Јапонија
Починал на 23 ноември 2007(2007-11-23) (возр. 95)
Позиција Напад
Репрезентација
Години Екипа Натп. (Гол.)
1934 Јапонија Јапонија 3 (1)
† Учества (Голови).

СтатистикаУреди

  Јапонија
Сезона Настапи Голови
1934 3 1
Вкупно 3 1

Надворешни врскиУреди