Игор Кирејев

Игор Кирејев (руски: Игорь Олегович Киреев, роден на 17 февруари 1992 во Железногорск) — руски фудбалер кој во моментот настапува за екипата на ФК Спартак Москва.

Игор Кирејев
Лични податоци
Полно име Игор Олегович Кирејев
Роден на февруари 17 1992 (1992-02-17) (28 г.)
Роден во Железногорск, Русија
Висина 1.79
Позиција среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб ФК Спартак Москва
Број 39
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2009– ФК Спартак Москва (р)
2010– ФК Спартак Москва 1 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 19
15, 15 март 2010 (UTC).
† Учества (Голови).

Кирејев својата професионална кариера ја започнал во 2009 година како играч на ФК Спартак Москва во резервниот тим. Во сезоната 2010/2011 одиграл еден натпревар за својот тим.