Иван Игнатјев

Иван Александрович Игнатјев (руски: Иван Александрович Игнатьев; 6 јануари 1999) е руски професионален фудбалер кој игра како напаѓач за фудбалскиот клуб Рубин Казан.[1]

НаводиУреди

  1. „«Рубин» объявил о первом трансфере после прихода Слуцкого“. РБК. Посетено на 2020-02-23.