Зунбајан-Улан, Оворхангај

Зунбајан-Улан (монголски: Зүүн Баян-Улаан) е област во Монголија во покраината Оворхангај.

46°31′20″N 102°35′45″E / 46.52222° СГШ; 102.59583° ИГД / 46.52222; 102.59583