Звукот на светлината

Звукот на светлината македонски филм во режија на Томислав Алексов, а по сценарио на Душко Атанасовски. Во филмот главните улоги ги играат: Снежана Конеска Руси и Магдалена Ризова Черних.

„Звукот на светлината“
РежисерТомислав Алексов
ПродуцентЗлатко Тодоровски
СценаристДушко Атанасовски
Главни улогиСнежана Конеска Руси
Магдалена Ризова Черних
Кирил Андоновски
Времетраење89 мин
ЗемјаМакедонија Македонија
Јазикмакедонски

Улоги уреди

Глумец Улога
Снежана Конеска Руси Невена
Магдалена Ризова Черних Марија
Кирил Андоновски Кирил
Роберт Ристов Филип
Трајче Ѓоргиев Иван
Златко Георгиев Најден
Светлана Герасимова-Кировска Ана
Кристина Костадинова Елена
Душко Атанасовски Таксист 1
Томислав Алексов Таксист 2

Надворешни врски уреди