Заремби (Новодвурски Округ)

Заремби (полски: Zaręby) — село во општината Закрочим во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.

Заремби
Zaręby
Заремби is located in Полска
Заремби
Заремби
Координати: 52°30′33″N 20°36′16″E / 52.50917° СГШ; 20.60444° ИГД / 52.50917; 20.60444
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаЗакрочим
Население (2011)
 • Вкупно68[1]
Час. појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Наводи

уреди