Ерусалимска автобуска станица


Координати: 31°47′20″ N; 35°12′11″ E / 31.789° СГШ; 35.203° ИГД / 31.789; 35.203

Ерусалимска автобуска станица (хебрејски: התחנה המרכזית של ירושלים) се наоѓа во Ерусалим, Израел. Се наоѓа на улицата Јафа, на самиот влез од градот. Била изградена во 2001 година на местото на старата автобуска станица која била изградена од 1960 година.

The Jerusalem Central Bus Station

ГалеријаУреди

Надворешни врскиУреди