Ердене, Гови-Алтај

Ердене (монголски: Эрдэнэ) е област во Монголија во покраината Гови-Алтај. Во 2009 година, неговото население било 2,288.[1]

НаводиУреди

Координати: 45°09′42″N 97°42′23″E / 45.16167° СГШ; 97.70639° ИГД / 45.16167; 97.70639