Еот е остров и општина во сојузната држава Чук во Микронезија.

Карта на Чук.

Наводи уреди

Координати: 7°23′12″ N; 151°44′23″ E / 7.3866° СГШ; 151.7396° ИГД / 7.3866; 151.7396

Поврзано уреди