Емин Махмудов

Емин Махмудов (руски: Эмин Джабраил-Оглы Махмудов, роден на 27 април 1992 во Саатли (округ)) — руски фудбалер кој во моментот настапува за екипата на ФК Спартак Москва.

Емин Махмудов
Makhmudov Spartak.jpg
Лични податоци
Полно име Эмин Џабраил-Огли Махмудов
Роден на 27 април 1992 (1992-04-27) (30 г.)
Роден во Саатли, Азербејџан
Висина 1.67
Позиција среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб Спартак Москва
Број 4
Младинска кариера
ФК Сатурн
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2009–2010 ФК Сатурн 21 (1)
2011– ФК Спартак Москва 12 (0)
2012ФК Том Томск (п) 8 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 22 јули 2012.
† Учества (Голови).

Махмудов својата професионална кариера ја започнал во 2009 година како играч на ФК Сатурн во младинскиот тим. Во 2011 потпишал за Спартак Москва.

Надворешни врскиУреди