Емилија Стоиловска

Емилија Стоиловска (р. 29 јануари 1994) — македонска фудбалерка, која игра како играч од средниот ред за репрезентацијата на Македонија.

Меѓународна кариера уреди

Стоиловска го имала своето деби за репрезентацијата на Македонија на 7 јуни 2016 година, против Исланд.[1]

Наводи уреди

  1. „Iceland vs North Macedonia“. Global Sports Archive. Посетено на 19 September 2021.