Евангелско-методистичка црква (Кочани)

црква во Кочани

Евангелско-методистичка цркваевангелска и методистичка црква која се наоѓа во Кочани. Таа е дел од Евангелско-методистичката црква на Македонија.[1]

Евангелско-методистичка црква
Црквата во 2023 година
Карта
МестоКочани
ЗемјаМакедонија
ВероисповедЕвангелско-методистичка црква на Македонија

Местоположба уреди

Се наоѓа во средиштето на Кочани, на десната страна на Кочанска Река, на ул. „Гоце Делчев“ бр. 15. Таа е северно од Градскиот пазар.

Наводи уреди

  1. „Локации / Кочани“. Евангелско-методистичка црква на Македонија. Архивирано од изворникот 2020-05-09. Посетено на 25 септември 2023.

Надворешни врски уреди