Даниела Рангелова

Политичар од Македонија

Даниела Рангелова (р. 20 јули 1978 во Велес) — македонски политиколог и поранешен пратеник во Собранието на Македонија од страна на ВМРО-ДПМНЕ.[1]

Даниела Рангелова
Пратеничка на Собранието на Македонија
Лични податоци
Роден(а) Даниела Рангелова
20 јули 1978 (1978-07-20) (43 г.)
Велес, СФРЈ СФР Југославија
Државјанство Македонија
Националност Македонка
Партија ВМРО-ДПМНЕ
Занимање политиколог

ЖивотописУреди

Даниела Рангелова е дипломирана на Правниот факултет во Скопје.

НаводиУреди

  1. „Даниела Рангелова 2014“. www.sobranie.mk (англиски). Посетено на 2020-10-20.