Гњевњевице Фолварчне

село во Мазовското војводство, Полска

Гњевњевице Фолварчне (полски: Gniewniewice Folwarczne) — село во општината Леонќин во Новодвурскиот Округ на Мазовското војводство, средна Полска.

Гњевњевице Фолварчне
Gniewniewice Folwarczne
Гњевњевице Фолварчне is located in Полска
Гњевњевице Фолварчне
Гњевњевице Фолварчне
Координати: 52°24′32″N 20°31′25″E / 52.40889° СГШ; 20.52361° ИГД / 52.40889; 20.52361
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаЛеонќин
Население (2011)
 • Вкупно93
Часовен појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Наводи Уреди