Гурки (Новодвурски Округ)

Гурки (полски: Górki) — село во општината Леонќин во Новодвурскиот Округ на Мазовското војводство, средна Полска.

Гурки
Górki
Гурки is located in Полска
Гурки
Гурки
Координати: 52°19′23″N 20°31′08″E / 52.32306° СГШ; 20.51889° ИГД / 52.32306; 20.51889
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаЛеонќин
Население (2011)
 • Вкупно234
Час. појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Наводи

уреди