Гурванбулаг, Булган

Гурванбулаг (монголски: Гурванбулаг) е област во Монголија во покраината Булган. Во 2009 година, неговото население било 3,119.[1]

Наводи

уреди

47°44′29″N 103°29′07″E / 47.74139° СГШ; 103.48528° ИГД / 47.74139; 103.48528