Гурванбулаг, Бајанхонгор

Гурванбулаг (монголски: Гурванбулаг) е област во Монголија во покраината Бајанхонгор. Во 2006 година, неговото население било 2,594.[1]

НаводиУреди

Координати: 47°13′41″N 98°34′16″E / 47.22806° СГШ; 98.57111° ИГД / 47.22806; 98.57111