Гови-Угтал, Дундгови

Гови-Угтал (монголски: Говь-Угтаал) е област во Монголија во покраината Дундгови. Во 2007 година, неговото население било 1,714.[1]

НаводиУреди

  1. [1] Архивирано на 29 март 2007 г.

Координати: 46°02′53″N 107°29′25″E / 46.04806° СГШ; 107.49028° ИГД / 46.04806; 107.49028