Герасим Конзулов

градоначалник на Општина Радовиш

Герасим Конзуловмакедонски политичар од редовите на СДСМ, кој е тековен градоначалник на Општина Радовиш. На функцијата стапил по локалните избори во 2017 година, кога победил во првиот круг со освоени 7.443 гласа.[1]

Герасим Конзулов
Градоначалник на Општина Радовиш
На должноста
15 октомври 2017 – во служба
Претходник Сашко Николов
Лични податоци
Националност Македонец
Партија СДСМ
Занимање политичар
Вероисповед Православна

НаводиУреди

  1. „Мандати за градоначалници и совет во РМ – Локални избори 2017“. Државна изборна комисија на Македонија. Посетено на 3 декември 2017.