Википедија на јавански јазик

Википедија на јавански јазик е издание на Википедија на јавански јазик.

Википедија на јавански јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно најавански јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://jv.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Надворешни врски

уреди