Википедија на малајалски јазик

Википедија на малајалски јазик е издание на Википедија на малајалски јазик.

Википедија на малајалски јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно намалајалски јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://ml.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањеопционално

Надворешни врскиУреди