Википедија на курдски јазик

Википедија на курдски јазик е издание на Википедија на курдски јазик.

Википедија на курдски јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно накурдски јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://ku.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Надворешни врскиУреди