Википедија на западнофризиски јазик

Википедија на западнофризиски јазик е издание на Википедија на западнофризиски јазик.

Википедија на западнофризиски јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно назападнофризиски јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://fy.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Надворешни врскиУреди