Википедија на босански јазик

Википедија на босански јазик е издание на Википедија на босански јазик.

Википедија на босански јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно набосански јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://bs.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањеопционално

Надворешни врскиУреди