Велој е село и општина во сојузната држава Јап во Микронезија.[1]

Карта на Јап.

Поврзано уреди

Наводи уреди

Координати: 9°31′56″ N; 138°06′19″ E / 9.5321° СГШ; 138.1054° ИГД / 9.5321; 138.1054