Ванчо Димовски (роден на 4 април 1979[1]) ― македонски поранешен ракометар кој играл за екипата на РК Металург и за Македонската ракометна репрезентација.

Ванчо Димовски
Лични податоци
Роден(а) 4 април 1979(1979-04-04)(45 г.)
Скопје, СР Македонија, СФРЈ
Спорт Ракомет
Висина  м
Тежина 110
Позиција пикер
Клупски податоци
Тековен клуб РК Металург
Сениорски клубови
Македонија

Наводи

уреди
  1. „архивски примерок“. Архивирано од изворникот на 2013-03-28. Посетено на 2011-06-14.