Бугат, Булган

Бугат (монголски: Бугат) е област во Монголија во покраината Булган. Во 2009 година, неговото население било 1,890.[1]

НаводиУреди

Координати: 49°03′52″N 103°40′20″E / 49.06444° СГШ; 103.67222° ИГД / 49.06444; 103.67222