Биди кул (англиски: Be Cool) е американски филм, во режија на Ф. Гери Греј. Главните улоги ги толкуваат: Џон Траволта, Ума Турман и Двејн Џонсон.

СодржинаУреди

Разочаран од филмската индустрија, Чили Палмер (го игра Траволта) решава да се обиде како музичар. Притоа, тој ја среќава вдовицата (ја игра Турман) на еден музички продуцент и се вљубува во неа.[1]

НаводиУреди

  1. Антена, број 856, 21.11.2014, стр. 25.