Бејнеу (округ)

Бејнеу (казашки: Бейнеу ауданы) е округ во Казахстан во покраината Мангистау со центар град Бејнеу.[1]

Бејнеу
Округ
Бейнеу ауданы
Држава Казахстан
ЦентарБејнеу
Часовен појас+5 (UTC+5)

НаводиУреди