Бајанхутаг, Хенти

Бајанхутаг (монголски: Баянхутаг) е област во Монголија во покраината Хенти. Во 2010 година, неговото население било 1,949.[1]

Наводи

уреди
  1. National Census 2010 (sum level divisions)

47°10′17″N 110°49′03″E / 47.17139° СГШ; 110.81750° ИГД / 47.17139; 110.81750