Бајанмонх, Хенти

Бајанмонх (монголски: Баянмөнх) е област во Монголија во покраината Хенти. Во 2010 година, неговото население било 1,347.[1]

НаводиУреди

  1. National Census 2010 (sum level divisions)

Координати: 46°53′58″N 109°45′41″E / 46.89944° СГШ; 109.76139° ИГД / 46.89944; 109.76139