Батширет, Хенти

Батширет (монголски: Батширээт) е област во Монголија во покраината Хенти. Во 2010 година, неговото население било 2,086.[1]

НаводиУреди

  1. National Census 2010 (sum level divisions)

Координати: 48°41′33″N 110°11′34″E / 48.69250° СГШ; 110.19278° ИГД / 48.69250; 110.19278