Батноров, Хенти

Батноров (монголски: Батноров) е област во Монголија во покраината Хенти. Во 2010 година, неговото население било 2,693.[1]

НаводиУреди

  1. National Census 2010 (sum level divisions)

Координати: 47°56′53″N 111°30′01″E / 47.94806° СГШ; 111.50028° ИГД / 47.94806; 111.50028