Барун Бајан-Улан, Оворхангај

Барун Бајан-Улан (монголски: Баруун Баян-Улаан) е област во Монголија во покраината Оворхангај.


45°10′37″N 101°25′11″E / 45.17694° СГШ; 101.41972° ИГД / 45.17694; 101.41972