Александар Липатов

Александар Липатов (роден 10 јуни 1981 во Ленинград) — руски слалом-кајакар којшто се натпреварува од 2000-те. На ЛОИ 2008 во Пекинг, тој беше елиминиран во полуфиналето во дисциплината Ц-1.

Александар Липатов

Наводи уреди