Џек Рајан: Повик од сенка

Џек Рајан: Повик од сенка (англиски: Jack Ryan: Shadow Recruit) е американски филм, во режија на Кенет Брана. Главните улоги ги толкуваат: Крис Пајн, Кевин Костнер, Кира Најтли, Кенет Брана, Лен Кудрјавицки итн.

СодржинаУреди

Аналитичарот на ЦИА, Џек Рајан, открива докази за руска завера за уништување на економијата на САД. Тој започнува трка со времето за да ја заштити својата свршеница Кети, работејќи со својот искусен ментор Вилијам Харпер.[1]

НаводиУреди

  1. Антена, број 859, 12.12.2014, стр. 17.