Џаргалтхан, Хенти

Џаргалтхан (монголски: Жаргалтхаан) е област во Монголија во покраината Хенти. Во 2010 година, неговото население било 1,831.[1]

Наводи

уреди
  1. National Census 2010 (sum level divisions)

47°29′35″N 109°28′22″E / 47.49306° СГШ; 109.47278° ИГД / 47.49306; 109.47278