Отвори го главното мени

Јуто Нагатомо (роден 12 септември 1986) е јапонски фудбалер.

Јапонија Јуто Нагатомо
Yuto Nagatomo 2011.jpg
Лични податоци
Роден на 12 септември 1986 (1986-09-12) (33 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Клупски податоци
Сегашен клуб Интер
Број 55
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2008–2010 FC Tokyo
2010 Cesena
2011– Интер
Репрезентација
2008– Јапонија Јапонија 86 (3)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Репрезентативна кариераУреди

СтатистикаУреди

  Јапонија
Сезона Настапи Голови
2008 7 1
2009 11 2
2010 16 0
2011 10 0
2012 10 0
2013 12 0
2014 10 0
2015 10 0
Вкупно 86 3

Надворешни врскиУреди