Јуичи Комано

Јуичи Комано (роден 25 јули 1981) — јапонски фудбалер.

Јапонија Јуичи Комано
Лични податоци
Роден на 25 јули 1981 (1981-07-25) (41 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Клупски податоци
Сегашен клуб FC Tokyo
Број 50
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2000–2007 Sanfrecce Hiroshima
2008–2015 Júbilo Iwata
2016– FC Tokyo
Репрезентација
2005–2013 Јапонија Јапонија 78 (1)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Репрезентативна кариераУреди

Јуичи Комано бил член на јапонската репрезентација на Светското првенство 2006 и 2010.

СтатистикаУреди

  Јапонија
Сезона Настапи Голови
2005 5 0
2006 10 0
2007 12 0
2008 13 0
2009 9 0
2010 11 0
2011 7 1
2012 5 0
2013 6 0
Вкупно 78 1

Надворешни врскиУреди