Јаворово-Трембки Старе

Јаворово-Трембки Старе (полски: Jaworowo-Trębki Stare) — село во општината Закрочим во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.[1]

Јаворово-Трембки Старе
Jaworowo-Trębki Stare
Јаворово-Трембки Старе is located in Полска
Јаворово-Трембки Старе
Јаворово-Трембки Старе
Координати: 52°26′19″N 20°31′56″E / 52.43861° СГШ; 20.53222° ИГД / 52.43861; 20.53222
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаЗакрочим
Час. појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Наводи

уреди