"U + Ur Hand" (мак. "Ти и твојата рака") е песна од американската пејачка и текстописец, Пинк. Таа е трет сингл од нејзиниот втор студиски албум I'm Not Dead (2006). Издадена е во август 2006 година.

„U + Ur Hand“
Сингл од Пинк
Certification Платинска [1] (ARIA), (RIAA)

Песната е напишана од Пинк, Макс Мартин и Лукас Готвалт, истото трио кое ја напишало песната "Who Knew."

НаводиУреди