Train е името на американската поп група од Сан Франциско, Калифорнија формирана во 1994 година. Бендот е составен од триото Патрик Монахан (вокал), Џими Стафорд (гитара, вокал), и Скот Андервуд (тапан).

Train
ПотеклоСан Франциско, Калифорнија, САД
ЖанровиРок, рок корени, поп рок
Период на активност1994-сега
ИздавачиColumbia, Aware
Мреж. местоwww.trainline.com
Членови
Патрик Монахан
Скот Андервуд
Џими Стафорд