.sjнајвисок државен домен за Шпицбершките острови и Јан Мајен. Одговорен за управувањето на доменот е Norid, но доменот .sj е затворен за регистрации.

.sj
Воведен21 August 1997
Тип на доменМајвисок државен домен
СостојбаНеактвен
РегистарNorid
ПокровителNorid
Наменета употребаЕнтитети поврзани со Шпицбершките острови и Јан Мајен
Фактичка употребаНе е во употреба
Ограничувања на рестрацијатаНе се примаат регистрации
СоставНе се користат
ДокументиPolicy notice
Правила при спорНема
Мреж. местоwww.norid.no

Надворешни врски уреди

  • „.no eller aldri...“ (PDF) (норвешки). Norwegian Post and Telecommunications Authority. 21 March 2002. Архивирано од изворникот (PDF) на 2012-09-24. Посетено на 5 September 2010.