Шу (казашки: Шу ауданы) е округ во Казахстан во покраината Жамбил. Центар е градот Толе би.[1]

Шу
Округ
Шу ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаЖамбил
ЦентарТоле би
Часовен појасEast (UTC+6)

НаводиУреди