Шигетацу Мацунага

Шигетацу Мацунага (роден 12 август 1962) — јапонски фудбалер.

Јапонија Шигетацу Мацунага
Лични податоци
Роден на 12 август 1962 (1962-08-12) (58 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Голман
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1985–1995 Yokohama Marinos
1995–1996 Tosu Futures
1997 Brummell Sendai
1997–2000 Kyoto Purple Sanga
Репрезентација
1988–1995 Јапонија Јапонија 40 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

СтатистикаУреди

  Јапонија
Сезона Настапи Голови
1988 1 0
1989 9 0
1990 0 0
1991 1 0
1992 9 0
1993 14 0
1994 0 0
1995 6 0
Вкупно 40 0

Надворешни врскиУреди