Чука

појаснителна страница

Чука — поим кој означува каменита височина или каменит врв. Овој назив го носат следниве места[1]

Села во Македонија
Села во Егејска Македонија
Археолошки наоѓалишта

Поврзано уреди

Наводи уреди

  1. „чука - резултати од пребарување | Дигитален речник на македонскиот јазик“. www.makedonski.info. Посетено на 2019-08-12.